Panākumi starptautiskā mūzikas konkursā

Publicēts: 
29.12.2021 - 11:15

Decembra mēnesī Maskavā notika Starptautiskais konkurss ”International Music Moscow Competition”. Lai piedalītos konkursā bija jāsagatavo un You Tube jānosūta uzfilmēts video ieraksts ar skaņdarbu izpildījumu, ievērojot visus konkursa rīkotāju noteiktos kritērijus. Tā bija jauna pieredze, gan filmējot video ierakstu, gan piedaloties konkursā attālināti, kā arī veicot saraksti ar konkursa rīkotājiem krievu un angļu valodā.

Konkursā dalībnieki piedalījās 8 nominācijās un piecās vecuma grupās. No Pļaviņu Mūzikas skolas šajā konkursā piedalījās 2. klavieru klases audzēknis Matīss Briedis. Matīss piedalījās nominācijā solo piano (klavieres), vecuma grupā 7-9 gadi.

Jauno pianistu sniegumu vērtēja starptautiska žūrija – Pablo Miro (Meksika) un Vagner Mery (Vācija). Konkursā piedalījās jaunie pianisti  no Krievijas, Lietuvas, Rumānijas, Vjetnamas, Slovākijas, Ķīnas, Ukrainas, Bulgārijas.

Matīss līdz šim bija piedalījies pianista Riharda Plešanova meistarklasē, taču konkursā piedalījās pirmo reizi, tāpēc bija  liels prieks un   gandarījums, ka saņemot konkursa rezultātus, uzzinājām, ka Matīss konkursā ir ieguvis 3.vietu.

Apsveicam Pļaviņu Mūzikas skolas 2.klavieru klases audzēkni Matīsu Briedi ar iegūto 3.vietu Starptautiskajā konkursā “International Music Moscow Competition”.

 

Sigita Vilkaplātere, Matīsa klavierspēles skolotāja