Noslēdzies decembra attālinātais konkurss "Mana skaistākā Ziemassvētku piparkūka”

Publicēts: 
29.12.2021 - 15:45

Piparkūku cepšana kopā ar ģimeni spēj radīt fantastisku svētku noskaņu - īpaši bērniem.  Līdz 23. decembrim mēs aicinājām ikvienu dalīties svētku sajūtās, cepot un rotājot piparkūkas, un piedaloties kārtējā konkursā - skatē "Mana skaistākā Ziemassvētku piparkūka”. Konkursa mērķis bija veicināt Ziemassvētku noskaņas radīšanu un rosināt Sākumskolas vecuma bērnu rotaļu un attīstības centra “Pepija” apmeklētājus darboties radoši, lai bērni kopā ar vecākiem, cepot un rotājot piparkūkas, attīstītu prasmi noformēt savu kulināro veikumu.

Ieskatam  nedaudz  no  vēstures: Piparkūkas ir Ziemassvētku  neatņemama sastāvdaļa. Tagad  pat grūti iedomāties, ka šis ēdiens pirms 5000 gadiem bijis tik īpašs, ka ar to mieloja tikai dievus vai pārdeva aptiekās kā zāles. Tie bija tik dārgi cepumi, ka bija pa kabatai tikai ļoti bagātiem cilvēkiem. Piparkūku sastāvā neatsverama nozīme ir garšvielām. Piparkūku sastāvā ietilpst: kanēlis, muskatrieksts, krustnagliņas, ingvers, kardamons, koriandrs, melnie pipari, smaržīgie pipari un pūdercukurs. Izgaršojot piparkūkas gabaliņu, varam apzināties, ka patiesībā mums mutē šajā brīdī ir pa kripatai gandrīz no visiem zemeslodes nostūriem.[1]

Mēs pārliecinājāmies, ka mūsu  centra apmeklētāji - bērni un viņu vecāki - darbojušies prasmīgi  un  radoši un ir cepuši un rotājuši piparkūkas ar īpašu mīlestību. Kopā konkursā piedalījās 34 bērni. Paldies arī PII “Jumītis” filiāles “Bērziņš” grupiņas “Žubīte” 19 bērniem un viņu audzinātājām par iesūtītajām piparkūku fotogrāfijām. Noteikti pēc šīs radošās nodarbības bērni kopā ar ģimenes locekļiem cepa gardas piparkūkas arī savās mājās.

Liels paldies visiem par  dalību konkursā, turpinot piparkūku cepšanas tradīciju!

Visi  konkursa  dalībnieki  saņems  Pateicības  rakstu  un   saldo  balviņu.

 

Visi darbiņi apskatami: http://pepijapn.garm.lv/galerijas/nggallery/galerija-2017/nosledzies-decembra-attalinatajs-konkurss-mana-skaistaka-ziemassvetku-piparkuka

 

 
   

[1] Dievu ēdiens - piparkūkas. Interesanti fakti no piparkūku vēstures. Pieejams: https://www.apollo.lv/5890996/dievu-ediens-piparkukas-interesanti-fakti-no-piparkuku-vesture