No 1. novembra gaidāmas izmaiņas vairākos SIA “Daugavpils autobusu parks” apkalpotajos reisos komerciālajā maršrutā Rīga–Daugavpils

Publicēts: 
27.10.2021 - 11:30

Lai pasažieri varētu ātrāk nokļūt iecerētajā galamērķī, no 2021. gada 1. novembra SIA “Daugavpils autobusu parks” komerciālajā maršrutā Rīga–Daugavpils samazinās vairāku reisu izpildes laiku. Tāpat pārvadātājs šajā maršrutā mainīs atsevišķu reisu kustības sarakstu un apkalpotās pieturas.

Detalizētāka informācija par gaidāmajām izmaiņām pieejama šeit.

No 2021. gada 1. septembra savienojumā starp Rīgu un Daugavpili pasažieru pārvadājumi tiek nodrošināti uz komerciāliem principiem, tādējādi valsts pasažieru pārvadājumus ar autobusiem šai maršrutā vairs nedotē. Šobrīd šo maršrutu apkalpo divi pārvadātāji: SIA “Daugavpils autobusu parks” un AS “Lux Express Estonia”, kopā nodrošinot 12 reisus. Tāpat maršrutā Rīga–Daugavpils tiek izpildīti astoņi vilcienu reisi, kā arī divi valsts dotētie autobusu reisi, kas tiek izpildīti pa Daugavas otru krastu (caur Vecumniekiem, Aknīsti un Ilūksti).

Autotransporta direkcija aicina iedzīvotājus pirms brauciena pārbaudīt aktuālo kustības sarakstu mājaslapā www.atd.lv sadaļā Kustības saraksti, AS “Pasažieru vilciens” mājaslapā www.pv.lv vai portālā 1188.

Ar komerciālo maršrutu nodrošināšanu saistītie zaudējumi un izdevumi ir pārvadātāja pašrisks un tie no valsts vai pašvaldību budžeta netiek kompensēti. Šajos maršrutos pārvadātāji var paši noteikt biļetes cenu un lojalitātes programmas.

 

Par valsts SIA Autotransporta direkcija

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

 

VSIA Autotransporta direkcija