Janvāris PII “Jumītis” filiālē “Zīļuks”

Publicēts: 
27.01.2022 - 13:45

Pirmais gada mēnesis jau tuvojas izskaņai. Bērnudārzā “Zīļuks” tas aizvadīts tēmas “Kalendārs” noskaņās. Ikdienas mācību process papildināts ar dažādām aktivitātēm. 17. janvārī neparasti tika atzīmēts ziemas vidus, izzinošas un jautras rotaļas tika izspēlētas, sasaistot tās ar senajā gadskārtu kalendārā svinēto Teņa dienu.

Runājot par gada dzimšanas dienu, netika aizmirsts arī tas, ka mums katram pietiekoši nozīmīga ir sava dzimšanas diena. Tāpēc šogad mājās tika gatavota prezentācija “Mana dzimšanas diena”. Bērni kopā ar vecākiem bija pastrādājuši radoši un izveidojuši interesantas prezentācijas. Izmantojot sagatavotos plakātus, fotogrāfijas, video, 24. janvārī bērni parādīja savu prasmi veidot teikumus, atbildēt uz jautājumiem, paužot atbilstošas emocijas.

Kalendārs vēsta, ka janvāris ir otrais ziemas mēnesis. Tad nu jāsteidz izbaudīt balto brīnumu - sniegu, gan pētot, gan sapņojot un iztēlojoties, gan praktiski darbojoties. Bērnudārza laukumā ir tapušas sniega bumbas, kad vien var – jautri notiek vizināšanās ar ragavām, izmēģināti pirmie soļi uz slēpēm. Pirms kāda laika Gustava tētis mūs uzaicināja izbraucienā ar sniega motociklu. Šo piedāvāto iespēju ar prieku izmantojām 27. janvārī. Piedzīvojumu pilnajā izbraucienā turpat netālu no bērnudārza mūs izvizināja gan Gustava, gan arī Arta tētis un par to sakām viņiem milzīgu paldies! Sasmēlušies svaiga gaisa devu, sārtiem vaigiem, guvuši pozitīvas, neaizmirstamas emocijas pasakainajā izbraucienā ar sniega motociklu, devāmies mieloties ar gardajām pusdienām un ar domām par to, ko vēl varētu izdarīt ziemā...

Gan mācoties, gan atpūšoties vēlreiz un vēlreiz pārliecināmies, ka ziema ir pats labākais gadalaiks, jo var daudz ko iepazīt, izpētīt, izbaudīt tādu, ko nevar nevienā citā gadalaikā.

Aiga Čepule, PII “Jumītis” filiāles “Zīļuks” vadītājas vietniece